Invitație participare conferință EUMMAS

Suntem încântați să anunțăm organizarea conferinței "EUMMAS A2S Conference on Global Social and Technological Development and Sustainability", programată să aibă loc la București, România, în perioada 22 - 24 mai 2024. Acest eveniment esențial este organizat de Consorțiul Academic EUMMAS (din care Universitatea Agora face parte), cu sprijinul instituțiilor gazdă din România: Universitatea Valahia din Târgoviște, Universitatea Petrol-Gaze din Ploiești, Academia Română, Asociația RebResNet și Camera de Comerț Prahova.

Mai multe detalii la: https://conference.eummas.net/bucharest2024

Conferința include șase evenimente, inclusiv Concursul Tinerilor Cercetători, Concursul pentru studii de caz, Conferința științifică, Forumul pentru afaceri și administrație publică, Forumul pentru femei și Forumul pentru tineret. Participanții se pot aștepta la oportunități excelente de creare de rețele, sesiuni de profil înalt și admitere la toate sesiunile academice, printre alte beneficii.