Siguranța publică și nevoia de capital social ridicat, ediția a III-a

Universitatea Agora din municipiul Oradea este partener la conferința cu participare internațională „Siguranţa publică și nevoia de capital social ridicat”/Public safety and the need for high social capital” , ediția a III-a, în data de 5 noiembrie 2021, ora 10.00.

Lucrările conferinței vor putea fi urmărite prin accesarea link-ului: click aici

Studenții Universității Agora vor putea audia conferința și prin intermediul platformei proprii Moodle https://www.univagora.ro/calitate/resurse/moodle/

Programul conferinței poate fi vizualizat aici

Conferința este activitate în proiectul cu același nume, finanțat de Consiliul Județean Arad prin Centrul de Cercetare în Drept SARA și Centrul Cultural Județean Arad.

Director al proiectului și fondator al conferinței este prof. univ. dr. habil Elena-Ana IANCU decan al Facultății de Științe Juridice și Administrative din cadrul Universității Agora din municipiul Oradea.

Parteneri:

Academia de Ştiinţe Juridice din România;

Asociaţia Română de Științe Penale;

Asociația Criminaliștilor din România;

Centrul de Excelenţă pentru Studiul Minorităţilor Transfrontaliere, Oradea, România;

Centrul Euroregional de Prevenire şi Combatere a Criminalităţii Transfrontaliere, Oradea, România;

Mod de desfășurare: on-line

Conectarea va fi permisă fără taxă. Conferința va fi înregistrată și transmisă online.

Ediția a II-a, 2020

Link Universul Juridic (youtube)

Editia I, 2019

Link Universul Juridic